Pravidla pro diskusní fóra na webových stránkách České inspekce životního prostředí

Provozovatelem diskusních fór (dále jen "DF") je Česká inspekce životního prostředí. Vyhrazuje si právo odstranit příspěvky vulgární, urážlivé, rasistické, obsahující komerční sdělení, reklamu (webové stránky, telefony, inzeráty, atd.), dále příspěvky nabádající k nezákonnému jednání či jakkoliv porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy. Rozhodnutí o odstranění příspěvku není provozovatel povinen jakkoliv zdůvodňovat.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 

*
Přílohy jsou určeny pouze pro administrátora webových stránek, na veřejné části webu nebudou zobrazeny.


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rybolov - oprava (Josef Pavelka 19.04.2018 12:31) – Obecné téma
  Oprava: Nejde o Ledčice, ale Luníkov
  • Otázka: Rybolov v pravděpodobně kontaminovaném rybníce (Josef Pavelka 19.04.2018 11:55) – Obecné téma
   Ma TV prima byla reportáž o úniku kontaminovaných odpadních vod z PALABA a.s. Slaný do rybníka v obci Ledčice. Dle mých informací majitel na předmětném rybníku provozuje rybolov a pořádá i rybolovné závody, aniž by došlo kk vyčištění. je to dle naší legislativy Možné
   • Otázka: Tříděný odpad v obci (Pavla Peldřimovská 13.04.2018 13:45) – Obecné téma
    Dobrý den,
    řešili jsme se starostkou obce nové popelnice na tříděný odpad. Nynější popelnice jsou věčně přeplněné, mají zmenšené otvory,takže ani sešlápnutý PET obal do nich nelze vyhodit. Již několikrát jsme se o tento otvor poranili. Starostka nám jako řešení nabídla, že máme plasty atd. schromažďovat doma a jednou za půl roku odvést při sběru do nebezpečného odpadu, že výměna popelnic je, co se týka papírování a financí, náročná. Chci se ujistit jestli je toto jednání starostky správné a co pro výměnu popelnic můžeme udělat jako občané?Rádi by jsme dále třídili,ale ze strany obce nemáme podporu.Děkuji za odpověď.
    • Otázka: zpětný odběr (Petr Mastný 11.04.2018 16:23) – Obecné téma
     Dobrý den, zakoupil jsem si před nějakým časem elektrickou koloběžku s baterií. Koloběžka je nyní poškožená a není možné ji opravit. Jak mám toto zboží recyklovat? Při nákupu jsem neplatil žádný recyklační poplatek a na stránkách prodejce není uvedeno kam recyklovat, případně kde je zpětný odběr. Jedná se o tuto koloběžku od tohoto prodejce viz odkaz: https://www.motokolobezky.cz/eshop/p/354-elektrokolobezka-nitro-scooters-scout-mini/choose_variant_message-1/cp-21
     Děkuji za radu
     • Odpověď: (Jandová 18.04.2018 17:14)
      Odpověď byla zpracována ve spolupráci s oddělením odpadového hospodářství Ředitelství ČIŽP:
      Registr míst zpětného odběru elektrozařízení najdete zde https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro
    • Otázka: Ochrana včel (Mirek 06.04.2018 14:06) – Obecné téma
     Dobrý den,
     místní zemědělec mě a společně několik desítek dalších včelařů upozornil na aplikaci postřiků cituji: plním tímto svou ohlašovací povinnost dle zákona a sděluji Vám tímto, že v termínu od 8.4.2018 do 15.11.2018 budu aplikovat směsi přípravků na ochranu rostlin, přípravky nebezpečné a zvláště nebezpečné pro včely na svých pozemcích do pěti kilometrů od Vaších včelstev.
     Nejsem si jist, ale přesně proti takovému postupu se činil registr včelařů,nebo se pletu?
     • Odpověď: (Jandová 11.04.2018 19:41)
      Doporučujeme obrátit se s dotazem na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, který se problematikou zabývá.
    • Otázka: používání neregistrovaných látek po 1.6.2018 (Monika Pavelková 05.04.2018 10:35) – Obecné téma
     Dobrý den,

     podle odpovědi v sekci Questions & Answers na ECHA ID: 0040, která byla odsouhlasena národním helpdeskem je možné, aby následný uživatel používal do svých směsí zásoby před-registrovaných látek zakoupené před 1.6.2018 i když tyto látky nebudou do 31.5.2018 registrovány. V odpovědi se však neuvádí dokdy nejpozději je nutné tyto před-registrované a dále neregistrované látky zpracovat a uvést na trh ve směsích. Vzhledem k tomu, že někteří dodavatelé mají velké MOQ (minimální objednací množství), nakoupené zásoby mohou vydržet stavem a být zpracovávány i několik let po 1.6.2018. Bude tedy ČIŽP při inspekcích tolerovat i několikaleté zpracovávání zásob před-registrovaných látek prokazatelně nakoupených před 1.6.2018. Nebo je třeba tyto zásoby k určitému datu zpracovat - pokud je tomu tak, prosím o uvedení konkrétního data dokdy nejpozději musí být zásoby před-registrovaných látek zpracovány. Pokud platí nějaký termín na zpracování před-registrovaných látek pro EU trh, mohou být tyto látky (nakoupené před 1.6.2018) nadále zpracovávány do směsí na území EU pro výrobky určené pro trhy mimo EU?

     S pozdravem

     M. Pavelková
     • Odpověď: (Jandová 09.04.2018 13:50)
      Odpověď byla zpracována specialistou ČIŽP na chemické látky:
      Ano, po posledním termínu registrace chemických látek 1. 6. 2018  je možné používat zásoby chemických látek, které byly vyrobeny nebo dovezeny před tímto termínem. V legislativě není žádný termín, do kdy se musí takové látky spotřebovat.
    • Otázka: expoziční scénáře (Monika Pavelková 01.03.2018 14:13) – Obecné téma
     Dobrý den, dlouhodobě máme problém k některým surovinám získávat expoziční scénáře k BL od výrobců látek přes naše dodavatele. Výrobci se různě vymlouvají a není v našich silách přinutit je konat. Bohužel jsou to často výrobci mimo ČR kam pravomoc ČIŽP nesahá. Pokud zjistíte, že následnému uživateli chybí expoziční scénář k BL registrované nebezpečné látky máte možnost jít proti směru řetězce a předat případ příslušnému kontrolnímu orgánu do země kde sídlí dotyčný líný výrobce? Podařilo se takovýmto způsobem již přimět výrobce mimo ČR k dodání expozičního scénáře po směru řetězce až následnému uživateli v ČR?

     S pozdravem

     M. Pavelková

     • Odpověď: (Jandová 20.03.2018 17:12)

      Odpověď byla zpracována specialistou na chemické látky z oddělení odpadového hospodářství Ředitelství ČIŽP:
      Povinnost aktivně předávat s látkami bezpečnostní listy s připojenými scénáři expozice má primárně váš dodavatel. Při kontrolách povinností ohledně předávání informací v dodavatelském řetězci se ČIŽP zaměřuje zejména na osoby na začátku dodavatelského řetězce, zda plní tuto svou povinnost vyplývající z nařízení REACH. V případě, že Vám dodavatel scénář expozice odmítá poslat přes vaší výzvu, uchovejte si tuto výzvu pro případnou kontrolu. ČIŽP samozřejmě nemůže kontrolovat zahraniční subjekty, ale má možnost koordinovat kontroly s kolegy ze zahraničních kontrolních orgánů. V případě, že zahraniční dodavatel odmítá plnit své povinnosti z hlediska scénářů expozice, je možné podat informaci ČIŽP, která si vyžádá součinnost kontrolních institucí z jiného členského státu.

      Inspekce zatím neřešila případ, kdy by zahraniční dodavatel odmítal českému subjektu dodat scénáře expozice, ale má připravený jasný postup, jak takovou situaci řešit.

    • Otázka: Skládka a špatné zacházení s odpady (Anonym 22.02.2018 23:06) – Obecné téma
     Dobrý den, kam prosím mohu nahlásit černou skládku a špatné zacházení s odpady? Děkuji
     • Odpověď: (Jandová 26.02.2018 11:27)
      Obraťte se prosím na příslušnou obec podle toho, kde se takzvaná černá skládka nachází.
    • Otázka: Novotna (Vera 16.02.2018 13:56) – Obecné téma
     Dobry den, soleni chodniku je v Praze vyhlaskou zakazano. Jsme developersky projekt se spravcovskou firmou, ktera letos poprve zacala velmi intenzivne chodniky solit. Jde o pozemky v nasem vlastnictvi, nikoliv ve vlastnictvi mesta, presto si myslim, ze se vyhlaska tyka take nas. Je to tak? Uz jsem na to spravce upozornovala a dostalo se mi odpovedi, ze si nekteri majitele bytu stezovali, ze chodnik je nedostatecne osetren. Mohou vsak pouzit inertni material. Dekuji.
     • Odpověď: (Jandová 26.02.2018 11:13)
      Dobrý den, dozor nad vyhláškami Hlavního města Prahy nepřísluší ČIŽP. Obraťte se prosím s dotazem na Magistrát hlavního města Prahy nebo na příslušnou městskou část.
    • Otázka: zařazení barvení skla (petr 15.02.2018 8:24) – Obecné téma
     Dobrý den, rád bych se zeptal na názor ČIŽP, jak a zda vůbec zařadit, jako vyjmenovaný ZZO, lakovnu ve které jsou lakovány skleněné výrobky vodou ředitelnými barvami o celkové spotřebě barev cca 2,2t ročně? Nevíme jak zdroj podle platné legislativy zařadit a zda s spotřebou cca 2,2t ročně se již jedná o vyjmenovaný zdroj znečištění ovzduší.

     Děkuji za odpověď

     Petr
     • Odpověď: (Jandová 15.02.2018 10:55)

      Odpověď zpracoval Stanislav Bosák, vedoucí oddělení ochrany ovzduší Ředitelství ČIŽP:
      Podle stručného popisu by Vámi uvedená činnost  mohla být stacionárním zdrojem znečišťování ovzduší uvedeným v příloze č. 2 k zákonu o ochraně ovzduší, pod kódem 5.5. - Zpracování a zušlechťování skla  (leštění, malování, mačkání, tavení z polotovarů nebo střepů, výroba bižuterie a jiné) o celkové projektované kapacitě vyšší než 5 t zpracované skleněné suroviny ročně. Blíže Vám k zařazení pravděpodobně mohou sdělit inspektoři místně příslušného oblastního inspektorátu ČIŽP. Upozorňujeme však, že Česká inspekce životního prostředí není pověřena zařazováním stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší podle přílohy č. 2 k zákonu o ochraně ovzduší, pouze při výkonu kontrolní činnosti a při vyjadřování v procesu povolování tuto přílohu aplikuje.    Zveřejněno: 08.10.2014 –Admin Administrator ; Přečteno 45909 x
    Vytisknout