Firma nakládala s odpady na pozemcích, které k tomu nebyly určeny. Dostala pokutu 110 tisíc korun

Firma EUROVIA CS, a.s. nakládala v rozporu se zákonem o odpadech s minimálně 3 000 m3 odpadní zeminy na pozemcích, které k tomu nebyly určeny. Za to jí inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Hradce Králové uložili pokutu 110 tisíc korun.

 

V srpnu 2019 zahájila ČIŽP na základě předchozího šetření kontrolu. „Zjistili jsme, že v červnu a v červenci 2019 využila výše uvedená firma k terénním úpravám v katastrálních územích Nová Ves v Orlických horách a Černá Voda u Orlického Záhoří odpadní zeminu s příměsí stavebních materiálů. Jednalo se například o kamení, štěrk, cihly, betonové roury, pocházející z rekonstrukce komunikace III/3111 Rokytnice v Orlických horách – Orlické Záhoří,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové. 

 

Firma EUROVIA CS, a.s. napomáhala k odstranění škodlivého následku a dodatečně zajistila zjištění kvality odpadní zeminy, což bylo polehčující okolností, ke které inspektoři přihlédli při stanovení výše pokuty. Společnost se proti rozhodnutí ČIŽP neodvolala a pokuta tak nabyla 25. února 2020 právní moci.

Mgr. Bc. Radka Nastoupilová
mluvčí ČIŽP

vyzaduji

Zveřejněno: 25.06.2020 – Radka Nastoupilová ; Přečteno 824 x
Vytisknout