Odborníci z ČIŽP se zúčastní tradiční akce Mikroklima, pořádané Městskou částí Praha 9.

Dne 19. září 2013 se již posedmé uskuteční tradiční akce zaměřená na životní prostředí a jeho ochranu s názvem Mikroklima, kterou pořádá  Městská část Praha 9 ve Vysočanech, na nám. OSN a v jeho blízkém okolí. Dopolední program (9.00-13.00 hod.) je určený pro školy a veřejnost, odpolední program (15.00-18.00 hod.) pro rodiny s dětmi. Letošní ročník je zasazen do kontextu Evropského týdne mobility s mottem „Čistý vzduch – je to na nás!“. Akce je tedy tematicky zaměřená na ovzduší, ochranu ovzduší, meteorologii, klimatologii, šetrnou dopravu a nakládání s odpady. Školáci budou mít svůj samostatný odborný program, jehož součástí bude i soutěž tříd o nejlepší společný výrobek z recyklovaného materiálu na téma „Život ve vzduchu“. O vítězi rozhodne hlasování veřejnosti. Výsledky hlasování budou zveřejněny následující den na webových stránkách ÚMČ Prahy 9.

Po celý den budou k dispozici odborníci z České inspekce životního prostředí, Katedry meteorologie a ochrany prostředí Matematicko-fyzikální fakulty UK a Českého hydrometeorologického ústavu, kteří také na nám. OSN zpřístupní měřící stanici. V blízkosti této stanice budou ve stánku umístěné prezentace, informační a propagační materiály, vztahující se k problematice. Veřejnost se bude moci seznámit s technikou, kterou se sváží odpad a uklízí chodníky. Zároveň bude možnost vyzkoušet jízdu na elektrokolech i se dozvědět praktické informace o elektromobilech či elektroskútrech.

Městská policie hl. m. Prahy bude prezentovat svoji činnost po celý den. Na dopoledním programu se budou podílet strážníci jízdní policie s koňmi. Od 11.00 do 16.30 hodin bude v parku též městská policie se zvířaty z útulků. Zájemci si budou moci zvířata převzít do své péče přímo na místě. Na tomto stanovišti bude také možné seznámit se s prací odchytové služby včetně prohlídky odchytového vozidla a příslušných pomůcek, určených pro odchyt zvířat. Útulky a jízdní policie uvítají dárečky pro zvířata v podobě granulí, piškotů, tvrdého pečiva, mrkve i jablek. Krmivo je možné odevzdat u stánku městské části. V 15.30 a 16.30 hod. předvedou psovodi ukázku své práce.

Jízda zručnosti bude pro děti připravená od 15 do 18 hod.

V 10.00 a v 15.00 hod. proběhne v parku ošetřování stromů, komentované  stromolezci.

V 15.00, 16.00 a 17.00 hod. se uskuteční letové ukázky dravců, poté bude možné se s dravci vyfotit a získat další informace o nich i o práci s nimi.

Pro děti jsou také připravené další aktivity – živá zvířata (například jízda na ponících), hry, výtvarné a tvořivé dílny, apod.

Simona Cigánková, tisková mluvčí ČIŽP

Praha, 17. září 2013

Plakát Mikroklima.jpg

Zveřejněno: 17.09.2013 – Pavla Sibřinová ; Přečteno 2234 x
Vytisknout