Postoj IMPELu ke koronaviru - žádné lety nebudou schváleny až do odvolání

Vzhledem k výskytu koronaviru  v Evropě,  rozhodl Výbor IMPEL o prozatímních preventivních opatřeních týkajících se cestovní politiky IMPEL a o doporučeních pro (potenciální) účastníky setkání.

Účastníci projektů, kteří plánují vyrazit na akce IMPEL do konce března, ale dosud si nerezervovali lety, byli informováni o tom, že IMPEL nemůže povolit novou rezervaci letů až do konce března. Měly by se  rovněž účastnit prostřednictvím elektronické komunikace. Pro akce, které se konají od dubna, nebudou žádné lety rezervovány až do odvolání. 

Účastníci akcí IMPEL plánovaných na nadcházející týdny, kteří pocházejí z infikovaného regionu, byli požádáni, aby přehodnotili a nahradili svou fyzickou přítomnost virtuální, s využitím elektronické komunikace. IMPEL nemůže požadovat náhradu nákladů na zrušení a pokryje pouze některé nevyhnutelné náklady, pokud není k dispozici žádný jiný mechanismus úhrady (např. cestovní pojištění.  

Evropská komise bude požádána, aby prodloužila období projektů stávajícího pracovního programu o dva měsíce – nebo aby prodloužila alespoň prezentaci výsledků a zprávu o provádění pracovního programu o dva měsíce.

 

Zveřejněno: 03.03.2020 –Lenka Němcová ; Přečteno 185 x
Vytisknout